صفحه ها
دسته
وبلاگ هاي مذهبي
لینک های مذهبی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 552247
تعداد نوشته ها : 744
تعداد نظرات : 85
Rss
طراح قالب
GraphistThem253
 جامع ترین نرم فزار پیرامون پنج تن آل عبا رونمایی شد
به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از روابط عمومی موسسه احرار اندیشه، مدیر فنی و مهندسی این موسسه، نرم افزار پنج تن آل عبا را کاملترین و جامع ترین نرم افزار در این باره عنوان کرد و گفت: هدف از تولید این محصول پاسخگویی به نیازهای علمی و اطلاعاتی کاربران فضای دیجیتال در رابطه با این گوهرهای درخشان بوده و سعی شده حجم وسیعی از اطلاعات و امکانات در قالب یک نرم افزار بصورت ( DVD) ارائه شود تا پاسخگوی هر نوع مخاطب در هر رده سنی و معلوماتی باشد.
 مهندس سید جواد حسینی اظهار داشت: جدای از بحث فنی و مهندسی پیشرفته این نرم افزار، از ویژگیها و قابلیتهای آن می توان به مجموعه ای بالغ بر 1300 کلیپ صوتی و تصویری که شامل: ادعیه منتسب به هر کدام از پنج تن آل عباء (همراه با متن)، مولودی، نوای عشق، مرثیه سرائی، روضه خوانی، سخنرانی‌ها ، فیلم اماکن و قطعات گلچینی از فیلم های محمد رسول الله، روز واقعه و سریال های امام علی (ع)، تنهاترین سردار، کاروان سربلندی و ... اشاره کرد که همه این موارد تنها یک بخش از قابلیت‌های این نرم افزار است.
 وی دیگر امکانات و قابلیت‌های این نرم افزار را برشمرد و گفت: بخش قرآن که شامل متن قرآن همراه با ترجمه و ترتیل و متن کامل تفسیرهای نمونه و المیزان مجموعه آیات قرآنی مربوط به اهل بیت عصمت و طهارت با تفسیر و بیش از 1400 حدیث قرآنی به صورت گروه بندی شده، بیش از 3500 پرسش و پاسخ قرآنی تحت قالب 300 گروه و موضوع کتابخانه قرآنی با بیش از 50 کتاب، ارائه 230 مقاله قرآنی و بخش پرسمان، دربردارنده نزدیک به 5100 پرسش و پاسخ درباره پنج تن آل عباء بصورت تفکیکی درباره هر معصوم و موضوع بندی شده، بخش کتابخانه دیجیتالى با بیش از 1900 عنوان کتاب (با بیش از 200 هزار ریزموضوع) و 2000 عنوان مقاله پیرامون پنج تن آل عباء، بخش کتابشناسى؛ معرفى حدود 7500 عنوان کتاب درباره پنج تن آل عباء به زبان های فارسى، عربى، پشتو و انگلیسی و ... به همراه امکان دسترسی به فهرست بیش از 1000 عنوان از آنها، بخش اشعار در بردارنده 10000 بیت شعر در قالب 1200 عنوان تحت قالب غزل، قصیده و دوبیتی در مدح و رثاء اهل بیت عصمت و طهارت از امکانات این نرم افزار است.
وی بخش حکایت، احادیث و سخنان، فضائل و کرامات، زندگینامه و گالری تصاویر را از دیگر قابلیت‌های این نرم افزار عنوان کرد و افزود: در بخش دیگری از این نرم افزار سایت ها و پایگاههای معتبر اینترنتی راجع به پنج تن آل عباء و همچنین نرم افزارهایی که تاکنون سایر مراکز در رابطه با ایشان تولید کرده‌اند معرفی شده است.
 وی در پایان امکان جستجوی سریع در عناوین و متون اطلاعات مربوطه و همچنین امکان فیش برداری از مطالب و انتقال آن به یادداشت و چاپ آنها و انتقال آن به برنامه ها و محیط های دیگر را از جمله قابلیتهای این نرم افزار بیان داشت.
منبع شیعه نیوز

سه شنبه پانزدهم 10 1388
X